Amióta a webes szolgáltatások kerültek előtérbe a weboldalakkal szemben, valahogy a felhasználói élmény is felértékelődött - a grafikai megjelenítés mellett - és sokan próbálják magukat beleásni, hogy mitől is jön létre, hogyan tartható fenn, de legfőképpen hogyan lehet tervezni.
Ha felhasználói élményről beszélünk, mindenkinek első körben az Apple jut eszébe, aki sikeresen tudja megteremteni az élményt, hogy bonyolult dolgok is egyszerűnek, szépnek és használhatónak tűnjenek. A weben ebben a témában két igazán ismert csapat van, az Adaptive Path, akik az egyik első web 2.0 élményt létrehozták a Bloggerrel és a 37Signals, akik Ajax alapú interakciók integrálásával hódították meg a piacot, pl. a sárga kihalványodásos állapot jelzővel és persze a Google.
A Google-re elég sok videó kerül ki különböző konferenciákról mostanában, így aki tud angolul elképesztő előadásokhoz juhat hozzá egy kis kereséssel. Kiemelve néhány érdekes darab, amivel napokra elfoglalhatod magad, ha érdekel a téma:
- Designing the Next Generation of Web Apps
- Designing NextGen Web Apps Part1
- Designing Next Gen Web Apps Part2
- Designing Next Gen App Part3
- Experience Strategies
- From Composing Services to Composing Gadgets
- “All Marketers are Liars” - Seth Godin speaks at Google
- The Science and Art of User Experience at Google
- Web Applications and the Ubiquitous Web
- Interview: Jesse James Garrett
- Tim Buntel (Adobe) on Rich Internet Applications
- WebGuild Usability 2.0
- Designing the New Web
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.